08.02.2022 11:36
Euro NCAP'den Beş Yıldız
MG ZS EV, B segmentinde Euro NCAP'den beş yıldız alan ilk% 100 elektrikli SUV oldu.
Euro NCAP'den Beş Yıldız

MG ZS EV B segmentinde Euro NCAP'den beş yıldız alan ilk% 100 elektrikli SUV oldu. Bu başarı standart olarak MG Pilot adı altında gruplandırılmış geniş bir sürücü destek sistemi yelpazesiyle donatılmış olmasından kaynaklanıyor.


MG ZS EV'nin test raporundan bazı alıntılar: "Yolcu bölmesi önden ofsetli çarpışmada sabit kaldı. Manken ölçümleri hem sürücü hem de yolcu için iyi diz ve uyluk korumasına işaret etti. MG, farklı ebatlardaki yolculara ve farklı pozisyonlarda oturan kişilere benzer bir koruma seviyesinin sağlandığını göstermiştir. Standart otonom acil durum fren sistemi (AEB), kentsel trafiğe özgü düşük hızlarda birçok boyun incinmesine yol açan tüm test senaryolarında çarpışmaları önleyen veya hafifleten iyi bir performans gösterdi.”

MG'nin ikinci modeli olan EHS Plug-in Hybrid de en yüksek güvenlik standartlarını karşılamakta. Aynı kasaya sahip MG HS benzinli alt modeli Euro NCAP testlerinden beş yıldız almayı başardı.

Test raporundan bazı alıntılar: "Yolcu bölmesi ön ofsetli çarpışmada sabit kaldı. Manken ölçümleri hem sürücü hem de yolcu için iyi diz ve uyluk korumasına işaret etti. Tam genişlik rijit bariyer testinde, sürücü koruması vücudun tüm kritik kısımları için iyiydi. Bu koruma aynı zamanda arka yolcu için iyi ya da yeterliydi. Yandan çarpmalarda, tüm kritik vücut parçaları iyi korunmuştu. Bu nedenle, model maksimum puan aldı.”